Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

Гігієнічні вимоги щодо перевезення організованих дитячих колективів
[ Викачати з сервера (48.5 Kb) ]22.02.2015, 19:15

Наближаються канікули, а разом із ними туристичні подорожі. Щоб уникнути небажаних наслідків від перебування дітей на вокзалах та в потягах, необхідно дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог


Гігієнічні вимоги щодо перевезення
організованих дитячих колективів залізничним транспортом

Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24 лютого 1994 р. № 4004-ХІІ та Положення про державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 р. (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2004 р. № 1273) фахівцями Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва було розроблено проект відповідних методичних рекомендацій, спрямованих на попередження несприятливої дії на організм дітей шкільного віку шкідливих чинників, пов’язаних з перебуванням у стаціонарних умовах зон обслуговування пасажирів (вокзалів, станцій) та упродовж подорожування залізничним транспортом.

Вимоги щодо формування груп

Організатори колективного відпочинку дітей повинні чітко спланувати всі складові подорожі:

1. Формування груп;

2. Під’їзд дітей до потягу;

3. Перебування дітей у потязі;

4. Під’їзд до місця відпочинку або екскурсії;

5. Повернення дітей додому.

Групи дітей для перевезення потягом формуються залежно від віку за таким розрахунком:

— від 7 до 9 років — 25-30 осіб;

— від 10 до 12 років — 35-40 осіб;

— від 13 років і старше — 45-50 осіб;

— різновікові групи—до 30 осіб.

У пасажирському потязі одночасно можуть перевозитися декілька організованих груп дітей.

Для супроводження організованих груп дітей обов’язково призначаються особи, відповідальні за життя і здоров’я дітей (педагоги, вихователі), із розрахунку один супроводжуючий на:

— 8 дітей віком від 7 років до 9 років;

— 12 дітей віком від 10 до 13 і старше.

Особи, які супроводжують дітей, повинні мати довідку про стан здоров’я з відміткою про відсутність контакту з інфекційними хворими.

Якщо час подорожі перевищує 12 годин, то додатково у групу супроводжуючих призначаються медичні працівники (1 медпрацівник на групу) для супроводження організованих груп дітей до кінцевого пункту.

Вимоги до послуг, що надаються в умовах зон обслуговування пасажирів
на станціях відправлення та прибуття (станції, вокзали)

Управліннями залізниць і дирекціями з обслуговування пасажирів у місцях відправлення та прибуття поїздів призначаються особи, відповідальні за розміщення дітей у приміщеннях вокзалів та організацію посадки/висадки дітей у/з пасажирські вагони. Ці особи забезпечують:

— дотримання поточності основних операцій з відправлення та прибуття дитячих колективів;

— відповідні умови для короткочасного перебування дитячих організованих колективів у залах очікування та/або в кімнатах відпочинку вокзалів;

— надання необхідних санітарно-побутових послуг (доступність до санітарних вузлів, умивальників, забезпечення питного режиму);

— організацію безпечної та своєчасної посадки в пасажирські вагони і висадки з них дитячих організованих колективів;

— встановлення диспетчерського контролю за проходження.

У медичних пунктах вокзалів у разі необхідності повинно бути надано невідкладну медичну допомогу пасажирам (дітям та дорослим, які їх супроводжують), хворим пасажирам або потерпілим від нещасного випадку. Перевезення хворих дітей не дозволяється.

Вимоги до послуг, що надаються дитячим колективам,
упродовж подорожі залізничним транспортом

При перевезенні дитячих організованих колективів начальник потяга і провідники вагонів повинні забезпечувати повне довідково-інформаційне обслуговування про санітарні зони за маршрутом руху потяга, асортимент послуг, що надаються пасажирам, чинники ризику та заходи їх запобігання, правила поведінки у вагонах.

Провідники разом із дорослими, які супроводжують дітей:

— надають допомогу в розміщенні дітей на місцях проїзду; ш здійснюють видачу постільної білизни і постільних речей;

— проводять заміну місць за потребою; я забезпечують питною водою цілодобово; я організовують спеціальні купе для дітей-інвалідів. Контроль за дотриманням дітьми чистоти в пасажирських вагонах і вагонах-ресторанах здійснюється дорослими, які їх супроводжують.

Вологе прибирання пасажирських вагонів повинно проводитися провідниками не менше ніж двічі на добу, прибирання туалетів — не менше ніж чотири рази на добу та у міру забруднення. Провідник також відповідає за роздільне зберігання чистої та використаної постільної білизни, прибирання використаної постільної білизни після висадки дітей.

Обов’язки медичних працівників,
які здійснюють супроводження дитячих колективів

Для медичного супроводження дитячих колективів на відпочинок запрошуються лікар або медичні сестри, які мають стаж лікувальної роботи. Організація надання медичної допомоги дітям на шляху прямування потяга передбачає нагляд за станом здоров’я дітей, організацією харчування, надання першої медичної допомоги.

Основним завданням медичного працівника при перевезенні організованих дитячих колективі є контроль за станом здоров’я дітей упродовж подорожі;

• надання першої медичної допомоги дітям, які захворіли в дорозі:

• організація госпіталізації дітей, які захворіли в дорозі, у потязі та супроводження їх до місця призначення;

• контроль за дотриманням дітьми правил особистої гігієни та санітарії у вагонах.

Ще до початку подорожі медичний працівник повинен:

• перевірити наявність довідок про стан здоров’я у дітей та осіб, які їх супроводжують;

• провести з дітьми бесіди щодо правил особистої гігієни та поведінки в умовах тривалої поїздки у вагоні пасажирського потяга;

• провести опитування про стан здоров’я з метою виявлення хворих дітей.

Під час подорожі медичний працівник щоденно:

• стан здоров’я дітей, за необхідності з проведенням термометрії;

• перевіряє:

- стан санітарних вузлів, якими користуються діти, їх чистоту;

- вентиляцію і температуру у вагонах;

- чистоту постільної білизни;

- зберігання особистих продуктів дітей;

- наявність питної води;

Також медичний працівник вимагає від провідників пасажир¬ських вагонів та дітей виконання вимог санітарних правил, дотримання чистоти і порядку у вагонах.

При виявленні інфекційного хворого або підозру на харчове отруєння серед дітей медичний працівник разом із провідником зобов’язаний ізолювати хворого, негайно повідомити про це медичних працівників найближчого вокзалу/станції та установи державного санітарно-епідеміологічного нагляду; скласти перелік дітей, які спілкувалися з хворим (контактних осіб), зазначивши номер вагона, прізвище, ім’я, по батькові, дати народження, місця проживання та навчання.

Якщо під час подорожі для груп дітей організовано харчування у вагоні-ресторані потяга, особа, яка здійснює медичне супроводження, щоразу повинна перевіряти санітарний стан залу вагона-ресторану, якість миття посуду, вимагати від дітей дотримання правил особистої гігієни.

Особа, яка здійснює медичний супровід, має право повідомляти керівництво залізниці про випадки відмови працівників вагонів-ресторанів або бригадира потяга вживати необхідних заходів для запобігання масовим захворюванням або невиконання ними своїх функціональних обов’язків щодо підтримання санітарно-епідеміологічного благополуччя дітей упродовж подорожі у потязі.

Харчування дітей в дорозі

Важливим питанням є харчування дітей в дорозі. Під час короткочасної подорожі можна запропонувати дітям взяти із собою нега-зовану мінеральну воду, добре вимиті овочі та фрукти, печиво, не-шоколадні цукерки. Категорично забороняється брати в дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасу, котлети тощо), вироби з кремом, кольорові газовані напої.

Видачу гарячого чаю та кондитерських виробів проводить тільки провідник. Кондитерські вироби повинні видаватися дітям у дрібній промисловій розфасовці.

Під час перебування дітей в дорозі понад одну добу організатори поїздки разом із начальником потяга та директором вагона-ресторану повинні забезпечити повноцінне гаряче харчування у вагонах-ресторанах пасажирських потягів. У цьому випадку директор вагона-ресторану обов’язково повинен погодити з органами державного санітарно-епідеміологічного нагляду на залізничному транспорті асортимент страв і продуктів для харчування (зокрема, дієтичного) організованих дитячих колективів протягом поїздки.

Задоволення потреб у харчуванні дитячих груп у дорозі також включає послуги з доставляння працівниками вагона-ресторану кулінарної продукції й кондитерських виробів на замовлення та скомплектованих раціонів харчування в індивідуальній упаковці безпосередньо в купе пасажирського потяга. При цьому медичний працівник повинен перевірити терміни придатності цих продуктів. Візуальний огляд продуктів не повинен викликати настороженість.


ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ
ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ
№ 10/2009
Категорія: Документи | Додав: admin
Переглядів: 704 | Завантажень: 15 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: