Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

Інструкція з охорони праці для вчителя хімії
[ Викачати з сервера (46.4 Kb) ]09.03.2015, 09:02
Затверджено наказом
по школі від ________ № __

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № __
для вчителя хімії

1. Загальні положення

1.1. Інструкція з ОП для вчителя хімії поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу, які працюють чи навчаються в кабінеті хімії.

1.2. Постійне робоче місце працівника – кабінет хімії. Технологічне обладнання, яке застосовується на робочому місці: КЭХ-10, діапроектор "Пеленг 800”, програвач "Лідер” (далі електроапаратура).

1.3. Дозвіл на введення в експлуатацію кабінету хімії під час приймання навчального закладу до нового навчального року дає державна комісія, створена за наказом Горохівської держадміністрації, до якої входять представники районного відділу освіти, профспілки галузі, керівник навчального закладу.

1.4. У кабінеті хімії слід проводити заняття лише з цього предмета. Використовувати приміщення з іншою метою (проведення уроків з інших предметів, гуртків іншого напрямку, зборів тощо) не дозволяється.

1.5. У кабінеті хімії проводяться експерименти, що передбачені навчальною програмою, та експерименти з хімії у хімічних гуртках та факультативах.

1.6. Практичні заняття в кабінеті хімії повинні проводитися тільки в присутності вчителя хімії та лаборанта, під їх керівництвом і постійним наглядом за виконанням робіт учнями відповідно до даної Інструкції.

1.7. До практичних робіт у кабінеті хімії допускаються учні, які пройшли медичний огляд та інструктаж із правил безпеки. Медичний огляд учнів проводиться один раз на рік на початку навчального року і фіксується у медпрацівника навчального закладу.

1.8. Працівник допускається до самостійної роботи за професією після щорічного проходження медогляду, ввідного та на робочому місці інструктажів з охорони праці.

1.9. Працівник зобов’язаний знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці, правила поводження з устаткуванням на робочому місці.

1.10. Основні небезпечні виробничі фактори на робочому місці:

— ураження електричним струмом при необережному поводженні з електророзеткою, електроапаратурою;

— загоряння електроапаратури внаслідок використання нестандартних запобіжників;

— одержання термічного опіку при заміні лампи діапроектора;

— отримання травми під час користування несправними меблями;

— термічні й хімічні опіки;

— отруєння оксидом карбону, сірководнем, оксидами нітрогену, хлором, сірковим газом, сірковуглецем, аміаком, фторидом натрію, сульфатною кислотою;

— отруєння органічними рідинами у разі потрапляння в організм через харчовий тракт отруйних органічних рідин: ацетон, формалін, метанол, анілін тощо;

— поранення склом або іншим предметом;

— опіки очей при роботі з кислотами й лугами;

— унаслідок контакту пероксидних сполук із чистим металом на відкритому повітрі може бути вибух;

— на практичних заняттях у кабінеті хімії використовуються органічні розчинники, які мають значну токсичність і утворюють із повітрям вибухонебезпечні суміші: ацетон, бензин, бензол, етиловий, бутиловий і метиловий спирти тощо.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи.

2.1. Перевірити справність меблів у кабінеті (стільців, столів, дошки, шаф).

2.2. Перевірте надійність кріплення унаочнення та стендів.

2.3. Перед використанням електроапаратури перевірити електрошнури з метою виявлення видимих пошкоджень ізоляції.

2.4. Про виявлені пошкодження меблів, унаочнення чи електрообладнання повідомити директора школи.

2.5. Перед проведенням практичних занять (демонстраційних дослідів, лабораторних та практичних робіт) у кабінеті хімії:

2.5.1. Хімічні досліди необхідно проводити в тих умовах і порядку, із такими кількостями й концентраціями речовин і приладами, які зазначені в інструкції до проведення експерименту.

Усі досліди, призначені для проведення учнями, повинні бути попередньо виконані вчителем. При цьому всі реактиви мають використовуватися з того лабораторного посуду, із якого їх одержують учні, і в таких кількостях, у яких їх застосовують учні.

2.5.2. Хімічні реактиви для дослідів відповідно до Типових переліків учням видає вчитель хімії у кількостях, необхідних для даного експерименту.

2.5.3. Доступ учнів до місця зберігання хімічних реактивів повинен бути виключений.

2.5.4. Досліди, що супроводжуються виділенням шкідливих газів і пари, треба проводити лише у витяжній шафі зі справною діючою вентиляцією.

2.5.5. Установлені у витяжній шафі прилади, в яких проводять досліди з легкозаймистими або вибухонебезпечними речовинами, необхідно обгороджувати з боку стулок шафи захисним екраном. Досліди з такими речовинами виконує тільки вчитель.

2.5.6. Етикетку на склянках із рідкими реактивами слід закривати поліетиленовою липкою стрічкою або іншим прозорим матеріалом, що захищає етикетку від хімічної дії реактиву.

Категорія: Документи | Додав: admin
Переглядів: 2248 | Завантажень: 174 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: