Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

Як вижити в аварії?
[ Викачати з сервера (81.5 Kb) ]24.02.2015, 07:31

Як вижити в аварії?

Будь-який працівник ДАІ підтвердить вам, що безпечність, самовпевненість, невихованість - в інших умовах усього лише неприємні риси характеру - на дорозі стають смертельною небезпекою. І це не приватне питання.

Що робити, якщо аварія неминуча?

Ось декілька порад досвідчених водіїв:

Керувати машиною до останньої можливості, зберігати самовладання; Зробити все, щоб піти від зустрічного удару: кювет, паркан, чагарник, навіть дерево краще для вас і автомобіля;

Якщо немає іншої можливості, перевести зустрічний удар в ковзний, бічний.

Коли удар неминучий, саме головне - перешкоджати своєму переміщенню вперед і захистити голову. Упертися ногами в підлогу, голову нахилити вперед між рук і, напружуючи всі м'язи, упертися руками в кермове колесо. Пасажир же повинен закрити голову руками і завалитися на бік. Якщо поруч з вами дитина - міцно притиснути, накрити собою і також впасти на бік. Найбільш небезпечне місце для пасажира - переднє сидіння, тому дітям до 12 років Правила дорожнього руху перебувати там забороняють без спеціального пристрою.

Після того, як удар стався, насамперед треба визначитися, де (в якому місці автомобіля) і в якому положенні ви знаходитесь, чи не горить, чи не підтікає бензин (особливо при перекиданні). Залежно від ситуації рухайтеся до виходу - через двері або вікно. Якщо двері відразу не відкрилися, намагатися натискати на них швидше за все безглуздо: вони заклинені, і треба відкривати або розбивати вікна.

Якщо машина впала у воду (правда, такі аварії відбуваються набагато частіше в кіно, ніж в житті), вона може деякий час триматися на плаву. Буває достатньо кількох секунд, щоб з неї вискочити. Проте двері відкривати не слід - вода тут же хлине всередину і машина почне різко занурюватися. Вибиратися треба через відкрите вікно.

При зануренні на дно з закритими вікнами та дверима повітря в салоні автомобіля тримається кілька хвилин. Це немало. Можна включити фари (щоб автомобіль було легше шукати) оцінити обстановку, активно провентилювати легені (глибокі вдихи і видихи дозволяють наповнити кров киснем про запас) позбавитися від зайвого одягу, розв'язати краватку, захопити з автомобіля документи. І найголовніше - подумки уявити собі шлях нагору. Вам належить вибиратися через двері або вікно (якщо зможете через опущене скло - це кращий варіант) протиснутися назовні, взявшись руками за дах машини, підтягнутися, а потім різко плисти вгору.

Якщо двері заклинило і скло не опускається, треба розбити лобове скло - заздалегідь пошукайте, ніж ви будете це робити. Вибиратися назовні можна, коли машина наповниться водою наполовину. Якщо різко розкрити двері і намагатися тут же вибратися, вам буде заважати потік, що йде в салон.

Опинившись поза машиною, майте на увазі, що у вас не менше 30-40 секунд. Цього цілком достатньо, щоб вибратися на поверхню. Вважається, що небезпечна глибина більше 30 метрів, але знайти її падаючому автомобілі практично неможливо - хіба що за бортом морського порома.

Категорія: Документи | Додав: admin
Переглядів: 558 | Завантажень: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: