Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

Правила поведінки людей у епідемічному осередку
[ Викачати з сервера (36.5 Kb) ]24.02.2015, 07:26

Правила поведінки людей у епідемічному осередку

Встановлені у осередку інфекційних захворювань режим і правила поведінки, а також вимоги медичної служби повинні виконуватися всіма громадянами беззаперечно. Ніхто не має права ухилятися від запобіжних щеплень і прийняття лікарських препаратів, не можна без спеціального дозволу покидати місця проживання і без крайньої необхідності виходити з дому. По можливості слід уникати місць великого скупчення людей, двічі на добу вимірювати температуру тіла. Якщо вона підвищилася і з'явилися ознаки захворювання, необхідно ізолюватися від оточуючих, терміново повідомити про захворювання в медичну установу, одягти захисну, краще ватно-марлеву, пов'язку.

Для запобігання масового розповсюдження інфекційних захворювань населення зобов'язано ретельно дотримувати правила особистої гігієни, тримати в чистоті житла, двори, місця загального користування.

У житлових будинках необхідно обробляти дезінфікуючими розчинами поручні сходів і дверні ручки, унітази засипати хлорним вапном, все прибирання в приміщеннях проводити тільки вологим способом; не допускати розведення мух і інших комах.

В осередку інфекційного захворювання воду дозволяється брати тільки з водопроводів або із незаражених, перевірених медичною службою вододжерел. Всі продукти слід берегти в щільно закритій тарі і обробляти перед вживанням: воду і молоко прокип'ятити, сирі овочі і фрукти обмивати крутим кип'ятком.

Посуд необхідно ретельно мити і кип'ятити; при їді користуватися індивідуальним посудом.

Перед виходом з приміщення надягати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри; перед входом з вулиці в житлове приміщення взуття і плащі необхідно залишати із зовнішньої сторони до обробки їх дезінфікуючими розчинами.

При виявленні перших ознак захворювання потрібно негайно викликати лікаря і ізолювати хворого.

Якщо хворий буде залишений для лікування удома, його необхідно помістити в окремій кімнаті або його ліжко відгородити ширмою або простирадлами. Для хворого слід виділити окремий посуд і предмети відходу. В приміщенні, де знаходиться хворий, провести поточну дезінфекцію — знезараження приміщення і предметів, з якими хворий користувався. Знезараження здійснюється найпростішими засобами — обмиванням гарячою водою з содою, милом і іншими миючими засобами, а також кип'ятінням окремих предметів.

Доглядати за хворим, по можливості, слід одній особі. При цьому слід дотримуватися заходів безпеки і правил особистої гігієни: одягти халат, косинку і пов'язку, мити і знезаражувати руки.

Після госпіталізації хворого або його одужання проводиться заключна дезінфекція. Знезаражуються приміщення постіль, предмети, якими користувався хворий.

Предмети, як правило, знезаражуються на місці; постіль може здаватися на станцію знезараження.

У осередку інфекційного захворювання всі мешканці повинні провести дезінфекцію своїх квартир і домашніх речей. Для цього використовуються розчини різних дезінфікуючих речовин (хлорного вапна, хлораміну, лугів, формаліну, лізолу). Дезінфекція стін, стель, підлоги, дерев'яних і металевих предметів проводиться ганчірками, змоченими дезінфікуючими розчинами. М'які меблі спочатку очищаються пилососом, а потім протираються ганчіркою або щіткою, змоченою в 3% розчині хлораміну. Дезінфекція бавовняного одягу, білизни, посуди здійснюється кип'ятінням в двопроцентному содовому розчині протягом двох годин. Дезінфекція виробів з тканин може проводитися також гарячою праскою. Взуття, одяг, килими, подушки і інші предмети, які кип'ятити не можна, а також засоби захисту здаються для дезінфекції на станції знезараження.

Дезінфекцію житлових приміщень необхідно проводити в індивідуальних засобах захисту. При цьому потрібно обережно поводитися з різними дезінфікуючими розчинами. Обтиральний матеріал, використаний при дезінфекції, складається в спеціально відведених місцях, а потім спалюється. Під час роботи забороняється палити, пити і приймати їжу.

Для дезінфекції приміщень частіше за все використовують освітлений (відстояний) 0,1-5% розчин хлорного вапна. Для приготування 5% розчину потрібно в 10-літровій судині розвести 0,5 кг хлорного вапна і дати можливість розчину відстоятися. Після цього верхній шар розчину зливається і при необхідності розбавляється водою до потрібної концентрації.

Після закінчення робіт з дезінфекції особи, що брали участь в їх проведенні, повинні пройти повну санітарну обробку. Вона проводиться на стаціонарних обмивальних пунктах, в лазнях, душових павільйонах або на спеціальних обмивальних майданчиках. 


МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТУ ОБЖ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ, Полтава, 2005.

Категорія: Документи | Додав: admin
Переглядів: 485 | Завантажень: 15 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: